Jsme výhradní distributor firmy Locherber Milano


úvodní Bylinné doplňky stravy


Přírodní bylinné doplňky stravy

Všechny doplňky stravy COSVAL jsou notifikovány MINISTERSTVEM ZDRAVOTNICTVÍ ČR.

Švýcarské speciality: řada produktů pro zdraví COSVAL představuje vysoce kvalitní přírodní bylinné doplňky stravy. Vlastnosti jednotlivých přísad jsou nezbytné pro obnovení naší rovnováhy a pro její ochranu před vnějšími vlivy. Tyto přísady nás zavedou zpět k přírodě, k různým druhům bylin a jejich účinkům. Respektujeme přírodu.

Vážení zákazníci, omlouváme se za omezení dostupnosti informací o produktech ze skupiny doplňků stravy od 14.12.2012 z důvodu nové legislativy.

Legislativa týkající se označování potravin:

Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 ze dne 20.12.2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin a nařízení komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16.05.2012, nám neumožňuje detailněji popsat účinky bylinných přípravků a samotných bylin na lidský organismus. Nařízení zakazuje zveřejňovat zdravotní tvrzení, která nejsou schválena komisí EU. Komise se již několik let zabývá tisíci zdravotních tvrzení, ale schválených je aktuálně jen několik set, které se týkají převážně vitamínů a minerálů. Bylinky, které se používaly po staletí, se ale dnem 14.12.2012 stávají v očích EU neúčinné, dokud tedy komise nerozhodne, že tyto byliny fungují a za jakých podmínek. U rostlin lze tedy uvádět zdravotní tvrzení z tzv. on hold seznamu (jedná se o seznam látek a jejich vztahu ke zdraví, které byly zaslány úřadu EFSA k posouzení, avšak EFSA doposud nevydal odborné stanovisko nebo EK doposud nevydala rozhodnutí). Uvedené se samozřejmě týká jen doplňků stravy. Z tohoto důvodu musíme přizpůsobit texty na webových stránkách.

Můžeme ovšem uvádět volně dostupné a dohledatelné informace o bylinkách v samostatné sekci. Pro Vaši snažší orientaci jsme připravili na našem webu záložku BYLINKY, kde můžete najít obecné informace o bylinkách, jejich účinku a případně informace o dalších důležitých látkách, které naše přípravky obsahují.   

Nejprodávanější produkty v kategorii

  • Značky a parametry

Žádné zboží v kategorii nebylo nalezeno. Pokud hledáte - upravte prosím své vyhledávací parametry.

Popisy a etikety na produktech

Státní zemědělská a potravinová inspekce (SZPI), která je kontrolním orgánem, potvrdila, že potravinám, které nemají zdravotní tvrzení v souladu s nařízením, byl schválen doprodej až do doby jejich použitelnosti. Nicméně výrobci je již nesmějí uvádět na trh, takže se doprodají produkty, které jsou nyní na distribucích a v lékárnách. Nové produkty od výrobců již musí obsahovat tvrzení v souladu se schválenými zdravotními tvrzeními.

Odkazy:

Výživová a zdravotní tvrzení - Europa.eu
Výživová a zdravotní tvrzení - SZPI
Zdravotní tvrzení - SZU
Seznam schválených zdravotních tvrzeni - Statní zdravotní ústav

11
BŘE

Locherber Milano v Prachaticích

Vážení zákazníci,

nově spolupracujeme s úžasnou prodejnou Waterfall v Prachaticích. Po domluvě osobního termínu návštěvy se vám budou věnovat majitelé a rádi Vás provedou svým showroomem s úžasnou nabídkou produktů a také vůní.

detail